top of page

Największe pragnienie serca

Zaktualizowano: 1 lut

Serce człowieka nie znosi pustki, musi coś się dziać, musimy mieć cel, jakieś zajęcie. Tak wiele dzieje się w życiu, mamy tyle wrażeń, znamy dużo ludzi, sporo osiągnęliśmy. A jednak czegoś nam brakuje, gdzieś w głębi duszy pozostaje pustka.

Zauważamy ten brak szczególnie wtedy, gdy jesteśmy sami, w ciszy. Czujemy się z tym trochę niezręcznie, a nawet się nieco boimy. Najczęściej uciekamy, aby o tym nie myśleć i zagłuszamy ciszę czymkolwiek; ja włączałem muzykę.

Ale przecież najtrudniej jest uciec przed samym sobą. Może lepiej zamiast uciekać zatrzymać się i zastanowić skąd ta pustka pochodzi i czego nam brakuje.


Zapraszam do wspólnego poszukiwania tego, czego najbardziej pragniemy.
Czego szukasz w życiu?


Szukamy tego, czego nam brakuje – to proste. Ale czego tak naprawdę nam brakuje? Właśnie, warto się wgłębić i pomyśleć o tym, co nas w życiu motywuje, co się kryje za tym, co robimy, jakie są ukryte pragnienia w naszym działaniu.

Jestem pewien, że każdy szuka szczęścia, każdy pragnie miłości, akceptacji, chcemy poczucia bezpieczeństwa, tęsknimy za pokojem i wolnością. Czujemy w sercu, że jest jakaś doskonałość, ideał, harmonia.

Te pragnienia przyświecają nam, kiedy nawiązujemy nowe relacje, kiedy szukamy żony, czy męża, zmieniamy pracę, czy miejsce zamieszkania. Możemy doświadczyć wiele satysfakcji, zadowolenia radości w przeróżnych sferach życia, ale zauważamy, że to szczęście nie dociera do głębi duszy, tak by na stałe zaspokoić nasze najgłębsze pragnienie. I tak ciągle szukamy...

Uwaga podróbka!


Podobnie jak w każdej innej dziedzinie, tak samo co do zaspokojenia pustki serca mamy do czynienia z wieloma podróbkami i namiastkami. Wszystkie takie zamienniki obiecują natychmiastowe i całkowite zaspokojenie, uciszenie, satysfakcję, pełnię życia i szczęścia.

I tak zamiast Boga oferowana jest religia, zamiast szczęścia i radości – rozrywka, zamiast wolności – uzależnienie, zamiast miłości – seks oraz wiele innych imitacji dających złudne nadzieje na ugaszenie pragnienia serca.


Tylko Jezus!


W głębi duszy mamy pragnienie doskonałej miłości, pełnej akceptacji, poczucia bezpieczeństwa, niezmąconego pokoju, prawdziwej wolności. Tak wygórowane życzenia może spełnić tylko Bóg!

Bóg jest jedyną odpowiedzią na wypełnienie pustki serca z dwóch powodów:

po pierwsze - Bóg jest doskonały i wszechmogący,

po drugie – jesteśmy stworzeni do bliskiej relacji z Bogiem; ten brak, który odczuwamy w głębi serca to brak połączenia ze Stwórcą. Mówiąc obrazowo mamy w sercu gniazdko, a jedyną pasującą wtyczkę ma Bóg.

Pustka serca to brak, który ma nas zachęcić do szukania Boga aż Go znajdziemy. Wtedy znajdziemy odpoczynek dla duszy.


Pragnienie Boga


Kiedy uświadomimy sobie, że tylko Bóg może ugasić pragnienie duszy, to zaczynamy poszukiwanie Boga. Jak znaleźć do Niego drogę i w jaki sposób Bóg może zaspokoić Twoje pragnienie?

Pragnienie Boga ma wiele podobieństwa do pragnienia napicia się wody. W upalny dzień bardzo szybko chce nam się pić, szczególnie, gdy pracujemy w słońcu lub wędrujemy dłuższą drogę. Zasycha nam w ustach, tracimy siły i zaczynamy myśleć tylko o jednym – napić się wody. Czasami pragnienie jest tak silne, że chcielibyśmy pić całym ciałem albo zanurzyć się w wodzie. Priorytetem staje się znalezienie wody i ugaszenie pragnienia. Nic nie zajmie naszej uwagi i nie sprawi, że zapomnimy o pragnieniu.

Pragnienie Boga sprawia, że Go szukamy, angażujemy się całym sobą, rozmyślamy o Nim, rozmawiamy o Bogu, pytamy się.  

Pan Jezus Chrystus powiedział: „kto pragnie niech przyjdzie do mnie i pije…”


Biblia


Boga znajdziesz w Biblii. Bóg mówi przez Pismo Święte. Droga do Boga prowadzi przez Jezusa Chrystusa.

Pan Jezus, kiedyś spotkał Samarytankę, która szukała ugaszenia pragnienia duszy w relacjach z mężczyznami. W rozmowie, która się wywiązała Jezus powiedział do niej:

"Jeśli napijesz się wody, którą ja ci dam, to na zawsze ugasisz swoje pragnienie. Więcej - woda, którą ci dam stanie się w tobie źródłem żywej wody na zawsze".


Zachęcam Cię do poszukiwań i znalezienia żywej wody, która ugasi Twoje największe pragnienie.

Dołącz do naszych Kursów Online, dzięki którym poznasz Jezusa.

Marek Widomski
24 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page