top of page
IMG-f8b7bc064fa8f7e24922432180f02914-V_edited.jpg

Przekonana przez Biblię świadomie poszłam za Panem Jezusem i przypieczętowałam te decyzję chrztem.

   Piszę to świadectwo, aby opowiedzieć wszystkim ,,Jak dobry jest Pan,,Psalm 34:8.

   Mam na imię Beata należymy z mężem do Kościoła Ewangelicznych Chrześcijan w Myślenicach.

  Mój pierwszy kontakt z Biblią był przez Świadków Jehowy. Było to w 2014 r. domownikom delikatnie mówiąc nie podobało się, że przyjmuję ich pod swój dach,a ja bardzo zaciekawiona,i zafascynowana ich opowieściami coraz bardziej potrzebowałam, żeby mi ktoś wreszcie powiedział prawdę, bo że jej nie ma w kościele katolickim to wiedziałam już czytając księgę Wyjścia 20 3:17 i 10 Bożych przykazań. Bardzo mocno chciałam wtedy dowiedzieć się, co jeszcze jest w Biblii innego od tego, czego mnie nauczył ksiądz na religii.

   Do sedna zatem: Jednego dnia na oddział neurologiczny myślenickiego szpitala trafiły dwie kobiety nie znające się zupełnie, z takimi samymi dolegliwościami - razem były przyjmowane, razem leżały na jednej sali łóżko obok łóżka. Tak Bóg pokierował i zaczęła się moja znajomość z ta kobietą, teraz już z moją siostrą w wierze, która była mieszkanką Myślenic. Ona zaprowadziła mnie na pierwszą w moim życiu biblijną grupę domową do braterstwa Anety i Sławka Rymarczyków. Opowiedziałam im, jak nawróciłam się na kazaniu Zbyszka Sobczaka pt.,, Jezus biblijny, a Jezus eucharystyczny,, Słuchałam tego kazania dwa razy i nie mogłam wyjść ze zdziwienia nad różnicami między Biblią, a tradycją i dotychczasową moją wiedzą. Okazało się, że Zbyszek Sobczak jest pastorem zboru, do którego należeli ci ludzie, których dopiero co poznałam na tej grupie domowej.  Nie mogłam uwierzyć, że Bóg to wszystko tak ułożył i zaplanował

Z rąk pastora Sobczaka przyjęłam chrzest wodny w zaprzyjaźnionym zborze w Krynicy. Wtedy poczułam, że postępuję zgodnie z tym, co naucza Biblia, że tego oczekuje Bóg - świadomej mojej decyzji pójścia za nim dobrowolnie i przypieczętowania tego chrztem.

   Od 13 lat byłam w związku z mężczyzną, o którego nawrócenie przez rok modlił się zbór i Bóg wysłuchał. Mogliśmy wziąć ślub po tym, jak Bóg przemówił do nas jednym i tym samym wersetem ( nie byliśmy wtedy razem, żeby sobie coś sugerować z Bożego Słowa)

Zrozumieliśmy wtedy, jak to jest ważne: Bóg wymyślił małżeństwo i dał ludziom, aby wg tego porządku żyli. Tej nocy znów przekonałam się że ,,Bóg ma o nas staranie" List Piotra 5,7 kiedy przemówił do nas osobiście. Miesiąc później dumnie nosiliśmy już obrączki. We wrześniu tego roku nawrócił się nam syn 22 letni zagorzały ateista. Ni stąd nie zowąd zgodził się jechać z nami na niedzielne nabożeństwo, które okazało się być przełomowym w jego życiu. Jak sam mówi ,,3 razy mi Pan Bóg udowodnił na tym nabożeństwie że istnieje,, To co się wtedy wydarzyło było dla całego zboru, a przed wszystkimi dla nas ogromnym zaskoczeniem,a przecież nie powinno, bo Bóg powiedział: ,,Uwierz w Pana Jezusa,a będziesz zbawiony ty i twój dom.Dz.16:31

Beata

bottom of page